Evinizin Yıldızı Olacak: DIY Armut Koltuk Yapımı

17.05.2020
1.382
Evinizin Yıldızı Olacak: DIY Armut Koltuk Yapımı
OrguModa

Evde Kolay Armut Koltuk Yapılışı

Evde yapabileceğiniz bir modelle daha karşınızdayız. Hem yapılması kolay hem de evde çok işinize yarayacak bir model olan armut koltuk yapımı hakkında bilgiler ve video paylaşıyor olacağız. Balkonlarınız da ve terasınız da çok amaçlı kullanabilirsiniz. Google’da evde dikiş modelleri ya da armut koltuk yapılışı hakkında bilgiler arıyorsanız tam yerindesiniz. Dikmeye başladığınızda ne kadar kolay bir model olduğunu sizlerde anlayacaksınız. Evde dikiş dikmek isteyen kullanıcılarımız için en kolay örneklerden birisidir. Evde kalan kumaşlarınızdan değerlendirmek istedikleriniz varsa kumaşlarınızı hazırlayın ve videolu yapılışını izleyerek işe koyulun. Çok değil 1 saat gibi kısa bir sürede armut koltuk hazır olacaktır.

Armut Koltuk Nasıl Yapılır?

Evet yukarıda ve başlıkta da görebileceğiniz gibi Armut koltuk yapımı ile ilgili yazımızı okuyacaksınız. Armut koltuğumuzu yapabilmek için toplamda 4 tane üçgene ihtiyacımız var. Bu modeli isterseniz balkonda, isterseniz de terasınız ya da bahçenizde kullanabilirsiniz.

Bizim sizlere tavsiyemiz evde kalmış kullanılmayı bekleyen rengarenk kumaşlardan yapmanız. Zevkler ve renkler tartışılmayacağı için bu konuda tercih sizlerin. Tek renk yapmak gibi bir niyetiniz varsa ortalama 4 metre kadar kumaşa ihtiyacınız olacaktır. Eğer renkli yapmak istiyorsanız da her renkten 1 metre kadar kullanmanız sizler için yeterli olacaktır. Dikkat etmeniz gereken tek şey ise; kumaşın kaygan olmaması ve dayanıklı bir kumaş tercih ediyor olmanız.

Armut Koltuk yapımı için gerekli malzemeler;

  • İç malzemesi için İnternet ortamında bulabileceğiniz, boncuk strafor.
  • Kumaş ( evde kalan kumaşları kullanabilirsiniz )

Üçgenin tabanı 1 metre kadar olacak şekilde kumaşlarımızdan bir üçgen kesiyoruz. Yüksekliği için en ideal yükseklik ise 1.5 metredir. Diğer kumaşlarımızı da aynı şekilde üçgen olacak gibi kesiyoruz.

Armut Koltuk Yapımı

armut koltuk yapılışı

4 tane yaptığımız üçgeni kesikten sonra yerleştirerek dikiyoruz.

Üçgenlerimizi birleştirdikten sonra ise iki kenarını alt kenarına armut koltuk yapımı için doğru dikiyoruz.

Pufun içini doldurabilmek için ise açık kısım bırakıp içini doldurabiliriz. Pufun içini tamamen boncuk strafor ya  da istediğiniz bir malzeme ile doldurduktan sonra açık bıraktığımız köşeden dikerek kapatabiliriz.

Armut Koltuk Yapılışı

Yazımızı kullanarak yapabileceğiniz gibi bir başka model olan YouTube’den  Duygu’nun DIY Günlüğü kanalından sizin için seçtiğimiz aşağıda yer alan videoyu izleyerek de armut koltuk yapımını tamamlayabilirsiniz. Armut koltuk yapımı ile ilgili diğer bir referans siteden de bilgi alabilirsiniz.

Diğer konularımızdan olan Tığ işi yelek modellerinden birisine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

YouTube video
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.