En Güzel Örgü Modelleri ve El İşleri Siteniz

Şal Nasıl Bağlanır? – Şal Bağlama ile İlgili Püf Noktaları

26.05.2020
173
Şal Nasıl Bağlanır? – Şal Bağlama ile İlgili Püf Noktaları

Şal Nasıl Bağlanır?

 
Şal takmayı seviyor ya da ilk defa şal takmayı düşünüyorsanız, sizler için hazırladığımız şal nasıl bağlanır? hakkında yazımızı dikkatlice okuyabilirsiniz.
Günlük hayatımızda biz kadınlar dışarıda ve evimizde çeşitli aksesuarlar kullanırız. Bunlar arasında en çok kullandığımız ise şapka, bere, saat, montları tercih ederiz. Hem şıklığımızdan ödün vermemek hem de sıcak tutmasını sağlayabilmek için gerekirse saatlerimizi de harcayabiliriz.
sal-nasil-baglanir
Şal seçimi yaparken, giydiğiniz mont ya da tunik’in inceliği ve kalınlığını dikkate almalısınız. Takdir edersiniz ki ince mont ile kalın bir şal seçimi yaparsak, hasta olma riskimizi de arttırabiliriz.
 

Şal Bağlama Yöntemleri Nelerdir?

 
Şal bağlamanın bir kaç yöntemi bulunmakta, bunlar arasında en çok kullanılan çapraz bağlama, yuvarlak bağlama, içe dönük bağlamadır. Sizlere aşağıda yer alan videolar ve resimler sayesinde, hepsini açıklamaya çalışacağız.
sal-baglama-teknikleri
 
Bizim size tavsiye edebileceğimiz en güzel model, en rahat edebileceğiniz modeldir. Fakat güzel görünmek istiyorsanız boynumuzu saracak şekilde bağlayabilirsiniz.
 

Şal Bağlama teknikleri

Şal bağlamak bazı kadınlara göre eziyet, bazı kadınlara göre eğlenceli hale getirebildikleri için eğlencelidir. Aynı elbiseleri giydiğinizi var sayarsak eğer; seçeceğiniz kumaşlar ve renkler size kendinize olan özgüveninizi geri bile kazandırabilir. Şal bağlama tekniklerinde önemli olan tek şey, sadece nasıl rahat ediyorsanız o şekilde bağlamanız.

 

Şal bağlamanın püf noktaları

Şal bağlamaktan önce dikkat etmeniz gereken tek şey, nasıl rahat hissediyor olduğunuz ve kıyafetinize göre bir şal kullanmak. Renk seçimini doğru yaptıktan sonra üzerinizdeki şal size kendiniz son derece güzel hissettirecektir.
sal-baglama-teknikleri
 
Şal bağlamak aslında zor bir iş değil. Düşünsenize hem sağlığınızı koruyacaksınız! hem de kendinizi soğuktan koruyacaksınız. Bir de üstüne güzel görüneceksiniz. Her kadının istediği; güzel görünmek, hoş hissetmek değil mi?
 

Yüz tipinize göre şal bağlama teknikleri

Aşağıda yer alan video sayesinde yüz hatlarınıza göre şal bağlama tekniklerine ulaşabileceksiniz.
 
Şal seçerken kullanabileceğiniz renkler
Şal seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise, renk seçimidir. Dikkat çekmek istiyorsanız kullanabileceğiz renklerden en önde geleni, kırmızıdır. Dikkat çekmek istemiyorsanız en güzel renkler arasında ise; bordo, lacivert ve gri renklerini kullanabilirsiniz. Pek sık kullanılan bir renk olmamasına rağmen şu sıralar hardal rengi en çok kullanılan renkler arasında olduğunu bilmeniz size renk konusunda yardımcı olabilir.
 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.