Amigurumi Nasıl Yapılır?

23.05.2020
511
Amigurumi Nasıl Yapılır?
OrguModa

Amigurumi Nasıl Yapılır?

Amigurumi öğrenmek için doğru sayfadasınız. Amigurumi yaparak hem eğlenebilir hem de boş vakitlerinizi değerlendirebilirsiniz. Bu yazımızda kısaca amigurumi nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız. Yazımızın en sonunda ise amigurumi modellerinden örnekler sunmaya çalışacağız. Yazımızın sonundaki modellerden yaparak kendinize ek gelir elde imkanı da bulabilirsiniz. Amigurumi modellerinizi kısa zamanda sitemizde satabileceksiniz.

Amigurumi Yapabilmek için gerekli malzemeler;

  • Amigurumi yaparken biz genellikle nakonun pırlanta modelini kullanıyoruz. Diğer modellerdende saten, bonbon, vizon ya da calico modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Tığ ile örüldüğü için 0 numara tığ tercih edebilirsiniz.

Amigurumiyi genellikle orta kalınla ipler ile daha rahat örebilirsiniz. Şimdi kısaca amigurumi teknikleri nasıl yapılır, nasıl uygulayabiliriz ondan bahsetmeye çalışalım.

Amigurumi nasıl yapılır

Amigurumi Nasıl Yapılır? Oyuncaklar Nasıl Örülür?

Yazımızın başlangıcında da bahsettiğimiz gibi bizim ip tercihimiz nako pırlanta sizler başka modelleri de tercih edebilirsiniz. Amigurumi yaparken işaretleyici olarakta çatal iğne kullanabilirsiniz. Yazımız ve videolar sayesinde kendi oyuncaklarınızı kendiniz yapabilir bunları sevdiklerinize armağan edebileceğiniz gibi satarak aile gelirinize katkıda da bulunabilirsiniz.

Amigurumiye Başlangıç

Sitemizin Amigurumi kategorisindeki Amigurumiye Başlangıç Nasıl Yapılır? Yazımızdan video ile tarifine kolayca ulaşabilirsiniz.

Amigurumiye Başlangıç Nasıl Yapılır?

Amigurumi Artırma Nasıl Yapılır?

Yukarıda verdiğimiz sayfamızı yani Amigurumiye Başlangıç Nasıl Yapılır adlı makalemizi okuduğunuzu varsayarak bu sefer de Amigurumi de Artırma nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz. Örmeye başladığımız Amigurumiye Sihirli halkamız içerisine 6 sık iğne yaparak artırmaya başladık. İstediğiniz boyuta getirene kadar büyütebilirsiniz. İlk olarak 2. Turu atarken her ilmeğimize iki kere batarak sık iğne ile devam ediyoruz. Sonraki aşamada ise her 1 ilmeğe sık iğne olacak şekilde ilerliyoruz. Daha sonraki ilmeğe ise aynı yere 2 kere sık iğne yaparak tekrar istediğiniz kadar uzatarak örüyoruz.

Amigurumi Eksiltme Nasıl Yapılır?

İstediğimiz boyuta kadar Artırma yöntemini kullanarak getirdik. Şimdi ise eksiltme yapmamız gerekiyor. Eksiltmelerimizi iki şekilde yapabilirsiniz. Birinci örneğimiz 1 sık iğne atlama yöntemini kullanarak yapabilir diğeri ise amigurumi gizli eksiltme şeklinde yapabilirsiniz. Gizleme tekniği ise şu şekilde, yan yana iki ilmeği kendimizden tarafta olan kısımdaki ilmekleri tığa alarak ikisini birlikte örerek eksiltme işlemi yapmış olursunuz.

Amigurumi ile ilgili diğer yöntemleri ve oyuncak modelleri için sitemiz içerisinde yer alan Amigurumi kategorisine uğrayarak videolu ya da makale şeklinde anlatımlarına ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.